Search

Jasmine wants to buy a hardcover set of her favorite book series. She can buy the 6 book set for $69.95 or she can buy each book individually for $14.95. Which is the better deal? In that way, how much would each book cost?​

Mathematics 24/03/2020 08:54 PM Jayden_ismeh
Please Login To View The Answer

Related Questions in Mathematics